інтернет маназин ЕЛЕКТРОСПРАВА

 • 3-znolp10.jpg
 • ntmi6.jpg
 • tnchl.jpg
 • tol10-1.jpg
 • tol12b1.jpg
 • tol12b2.jpg
 • tpl-10.jpg
 • tpl10m.jpg
 • tpl12.jpg
 • tzrl.jpg
 • znolp6.jpg
Здесь можно купить рыболовные катушки

Типова помилка при заміні трансформатора струму ТПЛ10 для комерційного обліку електроенергії.
Див. статтю порівняти ТПЛ-10, ТПЛУ-10, ТПЛ-10-М

        Почнемо з того, що ця стаття адресована НЕ проектувальникам, а звичайним споживачам (панове енергетики і Головні енергетики це стосується саме Вас). З проектувальниками все ясно, вони всі використовують приблизно один і той же алгоритм при виборі трансформатора струму 10kV для комерційного обліку електроенергії, дотримуючись його в більшій чи меншій мірі. Алгоритм вибору трансформатора проектувальником на мою думку полягає в наступному:

    1.Нявність конкретної марки трансформатора струму в технічному завданні.
    2.Відповідність технічних характеристик і параметрів трансформатора струму поставленому завданню.
    3.Нявність Декларації відповідності, сертіфікатів та інших дозвільних документів, що підтверджують якість виробу і можливість подальшого використання трансформатора для комерційного обліку електроенергії.
    4.Побажання замовника, якщо вони не суперечать здоровому глузду і нормативним документам.
    5.Анализ останніх технологічних досягнень заводів виробників.

       На практиці є дещо інша задача. Потрібно замінити не пройшовший метрологічну повірку трансформатор, або виконати інші приписи (швидше вимоги) енерго-розподільчих компаній пов'язані зі зменшенням споживання електроенергії споживачем (такі як, зменшення коефіцієнта трансформації або збільшення класу точності трансформатора струму).
       Розглянемо випадок коли заміні підлягає трансформатор струму типу ТПЛ-10 радянського зразка, виготовлений як правило в 80-90 роках минулого століття. Сам факт, що ТПЛ-10 пропрацював такий тривалий час говорить про досить непогану якість трансформатора, але все ж у цього трансформатора є істотні конструктивні недоліки. основний з яких це - відкритий магнітопровід зібраний з окремих пластин електротехнічної сталі. У результаті цієї конструктивної особливості, досить складно домогтися більш високого класу точності трансформатора і захистити магнітопровід від корозії. На даний момент трансформатор струму типу ТПЛ-10 не виробляється і не знаходиться в Реєстрі ЗВТ (засобів вимірювальної техніки), немає виробників, які виробляють трансформатор з назвою - Трансформатор струму ТПЛ-10.       Панове Головні енергетики НОВИХ ТПЛ-10 НЕ ІСНУЄ. Заміна можлива тільки на трансформатори з зберігання, які пройшли метрологічну повірку в метрологічному центрі.


У підсумку отримуємо заміну старого трансформатора не пройшовшого повірку на старий трансформатор який пройшов перевірку. Питання напрошується само собою. Як довго цей трансформатор буде відповідати ДСТУ, до наступної планової перевірки, можливо, якщо Вам пощастить і довше, але ні як не запланований середній термін служби 25 років.


       Так на що ж міняти не пройшовший перевірку ТПЛ-10.
Ті ж виробники які виробляли ТПЛ-10, вже давно виробляють більш досконалі, з кращими технічними характеристиками, що відповідають останнім ДСТУ (наприклад ДСТУ IEC 60044-1 2008), сертифіковані трансформатори. Габаритні розміри і посадочні місця яких повністю збігаються з габаритними розмірами і посадочними місцями ТПЛ-10. Порівняти ТПЛ-10, ТПЛУ-10, ТПЛ-10-М


      З 2015 року, з огляду на постійні прохання, (хочу ТПЛ-10, у мене так написано, чи мені так сказали) підприємство ТОВ "Вектор-Альфа" випускає точну копію ТПЛ-10 згідно ТУ У 27.1-30493112-001: 2015 яка відповідає ДСТУ IEC 60044-1 2008

 

Список трансформаторів струму (заміна для ТПЛ-10)

    ТПЛ-12-В1 (точна копія ТПЛ-10) Вектор-Альфа. м.Запоріжжя.
    ТПЛУ-10 Елемарк Енергооблік м. Дніпро.
    ТПЛ-10-М (не плутати з ТПЛМ-10) Свердловський завод трансформаторів струму. м.Екатеринбург.
    ТПЛ-10С Самарський трансформатор м.Самара.
    ТПЛУ-10-1 Біонтоп м.Дніпро.
    ТЛП-10-5 Електрощит-К м.Калуга.
    ТПЛ-СЕЩ-10-81 Група компаній «Електрощит» -ТМ Самара

ТПЛ-10, ТОЛ-10, ТЛК-10, НТМИ-6, ЗНОП-10, НОМ-10, ТЗРЛ, ТНШЛ, ТЗЛ-200, ТПЛ-10-М, ТОЛУ-10, ТПЛУ-10, 3хЗНОЛП-10, ВНА, ВН-16, ВНВ, КП-207